“Violini“

Założona jako Dom Aukcyjny, “Violini-Cracovia“ szybko rozszerzyła swoją działalność. Na co dzień zajmujemy się skupem, sprzedażą i naprawą skrzypiec. W zakładce „Instrumenty” prezentujemy tylko kilka z nich, w „biurze” mamy ich o wiele więcej. Jesteś ciekawy, szukasz skrzypiec? Dzwoń, pisz – poszukamy, doradzimy.

I jeszcze jedno: „Są inwestycje, które w dzisiejszych czasach kryzysu pozwalają nasłuchiwać wieści o pewnych zyskach. Przynosi je dźwięk skrzypiec”. Nie wiemy, kto to powiedział, ale bardzo nam się podoba, bo ceny najlepszych skrzypiec stale rosną, niezależnie od tego, co dzieje się na rynkach finansowych.

“Cracovia“

Kraków (łac. Cracovia), dawna stolica Polski, jest jednym z najpiękniejszych miast Europy.

Jako główny ośrodek lutniczy w Polsce, Kraków nazywany był też często „polską Cremoną”, ponieważ równolegle ze słynną szkołą kremońską, działali tutaj wspaniali polscy lutnicy.

Mieszkali i pracowali tutaj, między innymi: najstarszy ze znanych nam dzisiaj lutników polskich Mateusz Dobrucki (XVI wiek); najwybitniejszy polski lutnik Marcin Groblicz I, założyciel dynastii znakomitych lutników polskich (również XVI wiek).

Dzięki Christianowi i Gustawowi Häusslerowi (XIX wiek), lutnictwo krakowskie dźwignęło się ponownie na wysoki poziom, utrzymywany do naszych czasów przez uczniów Gustawa – Józefa Zająca i Piotra Kubasa.